Bývalý soudruzi, různí antichartisté, udavači StB a další, se vmíchali mezi “čisté” lidi, aby založili novou, konečně tu pravou a jedině spravedlivou iniciativu.

 

Impuls 99: Jeho prohlášení je nic neříkající pláč nad stavem současné společnosti, který je bez chuti, byť se silným zápachem minula...

»Je to svatba králíka s kaprem«, říkají Francouzi věcem či pojmům, které spolu nemají vůbec nic společného a které všechno naopak rozdělují.

Političtí zkrachovanci typu J. Šabaty, bývalý prorežimní zpěváci a baviči různé kategorie (P. Bobek, M. Kratochvíl, V. Olmer, M. Rotrová, J. Vávra) a další, např. bývalý přední komunisté, agenti komunistické tajné služby. I tací se nás pokusili oslovit iniciativou Impuls 99. S takovými se chce “rozvíjet a kultivovat občanskou společnost.” Vše zamícháno různě postavenými církevními hodnostáři, (to jsou ti, co by nejraději komunistům vše, naráz a plošně odpustili), podpořeni “tátou dělníků” Richardem Falbrem, (ano, je to tentýž, co za “komárů” v objektu MV ČSSR v Zastávce u Brna učil jazykům teroristy z východních zemí, jako byl Iliych Ramírez Sánchez /”Carlos” a “Šakal”). A také agenti StB v Impulsu ’99 (o důvěrnících ani nemluvě, ti převažují), jsou podpořeni lidem slušným (např. I. Binar, J. Černý, I. Klíma, S. Karásek, “sklář” Rückl a nekonečná řada dalších).

Agenti se vracejí na politickou scénu...

Mezi “vybranými signatáři” výzvy Impuls ’99 je také Petr Prokop Siostrzonek, * 9. 8. 1957, řeholník - převor Benediktinského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze - Břevnově. V databázi MV ČSSR je veden v kategorii tajný spolupracovník - agent, evidenční číslo 2954507. Byl veden pod krajskou správou (KS) StB v Brně a vázací akt (VA) podepsal roku 1980. (Pod stejnou správou jsou jako agenti vedeni například Jaromír Nohavica “Mirek” nebo další zpěvák Ing. Petr Ulrych “Samorost”).

Dalším agentem je Prof. Petr Eben, * 22. 1. 1929, hudební skladatel a klavírista, ev. č. 6076, “Petřík”, jenž VA podepsal v roce 1958. I on se dočká možná už 28. října 1999 státního vyznamenání od prezidenta ČR pana Václava Havla. Jak štědrá to demokratická společnost... (Aféra Zilk? - Nevadí!)

A protože mezi signatáři jsou další lidé z oblasti kultury a náboženství, je možné, že se v jednom šiku sešli udavači a jejich oběti. To jsou tedy ti “trojští koňové” Impulsu 99, ta “nejvýznamnější jména české společnosti”, která takto sami veřejnosti servírují? Vytahování práskačů na veřejnost považuji ze strany představitelů Impulsu 99 za hrubou legalizaci zla a výsměch jeho obětem. Je to ještě horší, než když skladatel Ladislav Štajdl přišel na loňský Ples Charty 77. Tentýž Štajdl, (důvěrník StB “Mistr”), který v hlavních zprávách komunistické televize odsoudil demonstranty na Václaváku s tím, že se mu v socialismu - i jeho rodině - žije dobře.

...a ve státní správě se již zabydleli.

Je vše v pořádku? Právníkem legislativního oddělení Odboru ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy může být důchodce prof. JUDr. Milan Král, CSc., agent “Míla” (11984). Nebo když předsedou přestupkové komise Úřadu městské části (ÚMČ) Brno - město, je JUDr. major Josef Drahovzal, bývalý náčelník oblastního odboru (rozvědky) Správy StB Brna a Jihomoravského kraje, který u StB sloužil od počátku do normalizace až do listopadových událostí. Tak takový člověk dnes rozhoduje o výši pokuty za přestupky. Komu dá vyšší pokutu? Bývalému komunistovi, estebákovi nebo disidentovi?

Sukův komorní orchestr s r. o. zase vede důstojník StB major JUDr. Roman Hájek, býv. pracovník Federální správy StB v Praze (č. služ. průkazu 171 977) a nikomu to nevadí. (Dnes nařčen ze zpronevěry financí orchestru.)

Ani slovo o zločinech komunistů

Chtěl bych impulsákům také “předložit impuls k odpovědnému přístupu k vážným problémům,” jak sami píší ve sdělovacích prostředcích aby nás ohromili. Zatímco oni za nejpalčivější starosti našich občanů považují sociální problémy, tak já za nejpalčivější považuji fakt, že za zločiny komunismu nebyl dodnes nikdo potrestán (pokud do chudé statistiky nepočítáme Miroslava Štěpána, * 5. 8. 1945, veden jako důvěrník StB “Mirek” /18421/, který si na Borech v klidu napsal knihu). Ale je skutečně těžké chtít, aby býv. komunisté - nynější “impulsisté” - trestali své bývalé “spolu(sou)druhy ve zbrani”. Nepotrestání komunistických zločinů a zločinců, to představitelům Impulsu 99 nevadí? Jim skutečně nevadí, že dodnes, tedy takřka 10 (slovy deset) let po “plyšáku” různí hajzlíci z dlouhé řady “komárů” (ROH, SSM, SČSP, ÚV KSČ), milicionářů, agentů StB (a jak se ty všechny rudofašistické organizace jmenovaly), že tito hajzlíci dodnes okupují konfiskáty, aniž by se pokusili zvednout své tučné prdele ze seslí, které jim nepatří? Že managementy a představenstva býv. státních podniků jsou sestaveny z býv. komoušů, kteří firmy a akciovky v tichosti a systematicky rozkrádají a rozprodávají svým příbuzným? Jim nevadí, že navráceno z 202 položek židovského majetku v ČR (původně jich na seznamu bylo přibližně 800), je vrácena zhruba polovina? Že třetina židovského majetku již byla zprivatizována. Ale o tom by mohl vyprávět Jiří Daníček, předseda Federace židovských obcí v ČR, který Impuls 99 signoval.

Býv. komunisté tvoří pravici

Skutečně Impulsu 99 nevadí, že justice, policejní složky i armáda je stále v rukou býv. komunistů a malých či velkých kolaborantů KSČ. Že nyní v Brně padá v pořadí již sedmnáctá banka?

A tak se divím, proč to podepsal také Standa Novotný, prezident České křesťanské akademie. Já bych nic tak nic neříkajícího signovat nemohl. Protože, chybí - li v požadavcích první výzvy již shora mnou zmíněné požadavky, tak budeme i nadále postávat v komunistickém bahně. Ostatně, vždyť jsme se z něho nehnuli. Jak jinak si vysvětlit, že z 19 ministrů současné vlády jich šestnáct bylo v různých etapách svého života v komunistické straně. A čím nazvat “kočkopsa”, tedy pakt o neútočení tzv. “pravicové” ODS a polobolševiků z ČSSD? Můžeme se divit, když nám pravici za údajně pravicovou stranu budovali lidé typu Ivan Kočárník, na Federálním ministerstvu financí do tamní ZO KSČ přijat 12. dubna 1988?

Pokud se s komunisty a tím jejich slavným komunismem nevypořádáme, tak nemá cenu činit další kroky. Zbývá jen čekat, kdy nás ona rudá hydra (chátra) uchvátí. Aspoň se poté projeví, kdo opět bude kolaborovat - jako kdysi - a kdo se postaví na silný a nelítostný odpor.

»Co potřebujeme k životu? Trochu pravdy a kousek salámu.« (Erenbergův Lasik Rojštrmanc)

Ať si impulsáci karty rozdají mezi sebou. Když už je jejich uskupení sestaveno z těchto lidí, ruku na srdce, kolik je mezi nimi dalších kolaborantů - předlistopadových voličů tehdejší KSČ, kteří byli mezi 99, 9 % voliči. Se mnou by impulsisté zbytečně ztráceli čas, doklady o mé nevolbě najdou na OÚ Prahy 8 - chtějí - li pátrat...

Takže, ať soudruzi impulsisté prominou. Vím, že z této iniciativy v budoucnu učiní stranu, ale skoro nic neříkající prohlášení, bez koření řešení, které není ani zbla antikomunistické, podepsat nemohu. Slova z prohlášení, že “velká část občanů ztrácí důvěru v politické strany a demokratické instituce,” nebo nic konkrétně neříkající fráze “zlepšit fungování justice,” či “nepředstíráme, že máme hotové odpovědi, a nestavíme se do role záchranců společnosti” - to ví i kdejaký metař z ulice, jak jsem se nedávno přesvědčil..

Sympatizoval jsem s HOSem, Pravým blokem, KANem, DEU.

Být ve vybrané společnosti většiny lidí, která různě velkou či malou měrou kolaborovala s komunisty či s tajnými službami, o to zájem skutečně nemám. Kam kdo se signatářů patří, se musí zařadit každý sám...

 

Josef Maraczi,

Necenzurované noviny

www.cibulka.cz

 

Vysvětlivky:

“Komáři” - tj. komunisté, kteří nám tu přes 40 let pili krev a pijí dál